Vintagekola | Filip Engl

O nás

Vítám Vás v internetovém obchodě s cyklistickým zbožím určené zejména pro sběratele a nadšence.


Úvodem bych chtěl předem zodpovědět otázku, kterou slýchám poměrně často v poslední době a tou je: Jak ses dostal k takovému nápadu na podnikání? Rovnou na ni sám odpovím. Cyklistika je rodinná vášeň. Nejsem a nikdy jsem ani nebyl cyklistický závodník. Jsem jen nadšenec, který podědil lásku ke kolům a jezdí si jen pro radost a užívá si ten pocit volnosti při jízdě.


Již na střední škole jsem si přivydělával sháněním současných kol pro své známé a kamarády po různých internetových bazarech. Tím jsem si našel ke kolům i trochu jinou cestu. Cestu, která je prací a zároveň mým koníčkem. Poté při studiích na vysoké škole jsem na českém trhu objevil mezeru a od roku 2015 jsem začal podnikat ve sběratelství v oblasti cyklistiky. Začal jsem tak naplňovat dětské tužby cyklistických nadšenců, které se týkají vysněného kola z mládí či dalších sběratelských tužeb.


Z mé aktuální nabídky můžete zakoupit kola a díly, které jsou z valné většiny použité a většinu z nich prodávám za účelem sběratelství. Můj pohled na italská kola a obecně na kola od sedmdesátých do devadesátých let je spíše než na dopravní prostředek, tak jako na umělecké dílo. Některá kola z mé nabídky končí v aktivním provozu a jiná na stěnách místo obrazu. Celkově se jedná i o zachování určitých hodnot a vymanění se z konzumní společnosti, která v našem světě vzniká.


V rámci společenské odpovědnosti a ekologie se snažím minimalizovat množství odpadu, a proto používám zásadně již použité obalové materiály (bublinkové folie, krabice a další).


Snažím se držet principu win-win, což znamená, že se snažím o to, aby byly obě strany spokojeny, jak prodávající, tak i kupující. Se svými zákazníky si buduji dlouhodobé obchodní vztahy.


Zaměřuji se jak na VÝKUP, tak i PRODEJ starých jízdních kol a komponentů se sběratelským potenciálem. Každé staré kolo má svoji cenu, a proto než ho vyhodíte na skládku, zkuste mi poslat pár jeho fotografií a třeba ho můžete zpeněžit lépe než na sběrném dvoře. Vaše staré kolo pak může ještě někomu dobře posloužit a udělat mu i radost. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat e-mailem či telefonicky.Kontakt na mě:


Ing. Filip Engl

Mobil: +420 777 330 440

E-mail: info@vintagekola.cz