Vintagekola | Filip Engl

O nás

Vítám Vás v internetovém obchodě s cyklistickým zbožím určené zejména pro sběratele a nadšence.


Úvodem bych chtěl předem zodpovědět otázku, kterou slýchám poměrně často v poslední době a tou je: Jak ses dostal k takovému nápadu na podnikání? Rovnou na ni sám odpovím. Cyklistika je rodinná vášeň. Nejsem a nikdy jsem ani nebyl cyklistický závodník. Jsem jen nadšenec, který podědil lásku ke kolům a jezdí si jen pro radost a užívá si ten pocit volnosti při jízdě.


Již na střední škole jsem si přivydělával sháněním současných kol pro své známé a kamarády po různých internetových bazarech. Tím jsem si našel ke kolům i trochu jinou cestu. Cestu, která je prací a zároveň mým koníčkem. Poté při studiích na vysoké škole jsem na českém trhu objevil mezeru a od roku 2015 jsem začal podnikat ve sběratelství v oblasti cyklistiky. Začal jsem tak naplňovat dětské tužby cyklistických nadšenců, které se týkají vysněného kola z mládí či dalších sběratelských tužeb.


Z mé aktuální nabídky můžete zakoupit kola a díly, které jsou z valné většiny použité a většinu z nich prodávám za účelem sběratelství. Můj pohled na italská kola a obecně na kola od sedmdesátých do devadesátých let je spíše než na dopravní prostředek, tak jako na umělecké dílo. Některá kola z mé nabídky končí v aktivním provozu a jiná na stěnách místo obrazu. Celkově se jedná i o zachování určitých hodnot a vymanění se z konzumní společnosti, která v našem světě vzniká.


V rámci společenské odpovědnosti a ekologie se snažím minimalizovat množství odpadu, a proto používám zásadně již použité obalové materiály (bublinkové folie, krabice a další).


Snažím se držet principu win-win, což znamená, že se snažím o to, aby byly obě strany spokojeny, jak prodávající, tak i kupující. Se svými zákazníky si buduji dlouhodobé obchodní vztahy.


Zaměřuji se jak na VÝKUP, tak i PRODEJ starých jízdních kol a komponentů se sběratelským potenciálem. Každé staré kolo má svoji cenu, a proto než ho vyhodíte na skládku, zkuste mi poslat pár jeho fotografií a třeba ho můžete zpeněžit lépe než na sběrném dvoře. Vaše staré kolo pak může ještě někomu dobře posloužit a udělat mu i radost. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat e-mailem či telefonicky.



Kontakt na mě:


Ing. Filip Engl

Mobil: +420 777 330 440

E-mail: info@vintagekola.cz

Vítejte ve světě retro kol na našem e-shopu! Jsme váš spolehlivý zdroj pro historická, sběratelská a závodní kola z minulých ér. Pokud milujete kouzlo minulých časů a vášnivě se zajímáte o cyklistiku, jste na správném místě. Naše široká nabídka zahrnuje stará silniční kola s bohatou historií a nezaměnitelným stylem. Procházejte naši exkluzivní kolekci retro kol, kde naleznete pečlivě restaurovaná kola z různých ér. Od elegantních modelů, které vás přenesou zpět do zlaté éry cyklistiky, až po závodní kousky, které okusily vzduch na legendárních tratích. Naše sbírka je kurátorstvím láskyplných odborníků, kteří rozumí nejen technickému provedení, ale i historickému významu každého kola. Jsme tu pro všechny nadšence do retro kol, ať už jste zkušenými sběrateli nebo teprve začínáte objevovat krásu minulosti na dvou kolech. Každé naše kolo je více než jen strojem - je to kus historie, paměť a stylový doplněk, který stojí za to mít. Prohlédněte si naši aktuální nabídku a přidejte kousek do své sbírky nebo si pořiďte unikátní kolo na jízdu plnou dobrodružství. Naše retro kola jsou připravena poskytnout vám nezapomenutelný zážitek z jízdy a zároveň zdůraznit váš individuální styl. Získejte své vlastní historické poklady z minulosti na našem e-shopu s retro koly. Jsme tu, abychom vám pomohli propojit se s dědictvím cyklistiky a přinést do vašeho života kousek původu, elegance a dobrodružství na dvou kolech.