Zajímavosti o sadě komponentů Campagnolo C Record

Zajímavosti o sadě komponentů Campagnolo C Record

Zajímavosti o sadě komponentů Campagnolo C Record

Campagnolo C Record je špičková sada komponentů pro jízdní kola vyráběná italskou společností Campagnolo. Poprvé byl představen v 80. letech 20. století a rychle si získal reputaci pro svou precizní konstrukci, odolnost a hladký výkon. „C“ v záznamu C znamená „Corsa“, což v italštině znamená „závod“, což naznačuje jeho zamýšlené použití v závodní cyklistice.

Zde jsou některé klíčové vlastnosti a charakteristiky skupiny Campagnolo C Record:

Komponenty: Skupina C Record obsahuje kompletní řadu komponentů pro silniční kolo, jako jsou přehazovačky (přední a zadní), řazení, brzdy, náboje, kliky, středové složení, hlavové složení a sedlovky.

Materiály: Sestava je primárně vyrobena z vysoce kvalitních materiálů, jako je hliník, titan a ocel. Tyto materiály nabízejí pevnost, tuhost a odolnost při zachování relativně nízké hmotnosti.

Design a estetika: Komponenty C Record jsou známé svým elegantním a nadčasovým designem. Mají hladké, leštěné povrchy, složité detaily a výrazné logo vyryté na mnoha částech.

Výkon: Sada C Record je navržena tak, aby poskytovala přesné a efektivní řazení, vynikající brzdný výkon a celkově spolehlivý výkon. Komponenty jsou navrženy tak, aby hladce spolupracovaly a nabízely hladké převody a citlivé brzdění.

Inovace: Během své historie společnost Campagnolo zavedla různé technologické pokroky a inovace ve skupině C Record. Patří mezi ně zavedení indexovaného řazení, ergonomický design brzdových pák a vylepšené materiály a výrobní techniky.

Vzácnost a sběratelství: Díky své pověsti a omezenému množství výroby se Campagnolo C Record stal velmi vyhledávaným cyklistickými nadšenci a sběrateli. Komponenty Vintage C Record v dobrém stavu mohou vyšplhat cenově do závratných výšin.

Stojí za zmínku, že Campagnolo v průběhu let vydalo několik aktualizovaných verzí sady C Record, které obsahují nové technologie a vylepšení designu. Proto se specifické vlastnosti a charakteristiky komponent C Record mohou lišit v závislosti na konkrétní verzi nebo éře výroby.

Můžete zakoupit zde: Sada Campagnolo C Record