O značce Colnago

O značce Colnago

O značce Colnago

Colnago je renomovaný italský výrobce jízdních kol s bohatou historií v cyklistickém průmyslu. Společnost založil Ernesto Colnago v Cambiagu v Itálii v roce 1954. Ernesto Colnago začal svou kariéru jako profesionální cyklista, ale po zranění předčasně ukončil svou závodní kariéru a přešel na stavbu rámů jízdních kol.

Colnago si rychle získal reputaci pro svou řemeslnou zručnost a smysl pro detail a jeho rámy se staly vyhledávanými profesionálními jezdci. V průběhu 60. a 70. let byly rámy Colnago používány mnoha úspěšnými profesionálními cyklisty, včetně Eddyho Merckxe, jednoho z nejuznávanějších jezdců v historii cyklistiky. Partnerství mezi Colnago a Merckx přineslo četná vítězství a vytvořilo značku jako symbol dokonalosti ve sportu.

V průběhu let společnost Colnago pokračovala v inovacích a zavádění nových technologií v konstrukci rámů jízdních kol. V roce 1983 představili rám Master, který se vyznačoval charakteristickou trubkou ve tvaru hvězdy. Tento design se stal ikonickou reprezentací kol Colnago a zůstal charakteristickým rysem jejich rámů.

Kromě silničních kol Colnago vyrábí také kola pro další disciplíny, jako je dráhová cyklistika, cyklokros a časovka. Společnost spolupracuje s různými profesionálními týmy a jezdci, čímž dále upevňuje svou pověst v konkurenčním cyklistickém světě.

Závazek společnosti Colnago ke kvalitě a inovacím byl oceněn řadou ocenění a vyznamenání. Jejich jízdní kola jsou známá svou vynikající kvalitou jízdy, přesným ovládáním a odolností. I dnes jsou kola Colnago vysoce ceněna profesionálními i amatérskými cyklisty.

Během své historie zůstalo Colnago rodinným podnikem. Rodinní příslušníci Ernesta Colnaga se zapojili do provozu společnosti a zajistili tak kontinuitu dědictví a hodnot značky.