Historie značky Cinelli

Historie značky Cinelli

Historie značky Cinelli

Cinelli je italská značka známá svými vysoce kvalitními koly a cyklistickými komponenty. Založil ji v roce 1948 Cino Cinelli, bývalý profesionální cyklista. Společnost má dlouhou historii v cyklistickém průmyslu a získala si reputaci díky svým inovativním designům a řemeslnému zpracování.

Cinelli vyrábí širokou škálu jízdních kol, včetně silničních kol, gravel kol a městských kol pro dojíždění. Jsou známí svým smyslem pro detail, elegantní estetikou a používáním pokročilých materiálů a technologií. Rámy Cinelli jsou často vyrobeny z lehkých materiálů, jako jsou uhlíková vlákna nebo hliník, a jsou navrženy tak, aby poskytovaly rovnováhu mezi výkonem, pohodlím a odolností.

Kromě kompletních jízdních kol vyrábí Cinelli také různé cyklistické komponenty a doplňky. To zahrnuje mimo jiné řídítka, představce, sedlovky, sedla a pásky. Mnoho profesionálních cyklistů a milovníků cyklistiky volí produkty Cinelli pro jejich spolehlivost a výkon.

V průběhu let Cinelli spolupracovala s různými umělci, designéry a značkami, aby vytvořila limitované edice a speciální edice kol. Výsledkem této spolupráce jsou jedinečné a sběratelské kousky, které spojují cyklistiku s uměním a stylem.

Cinelli má silné zastoupení v cyklistické komunitě a sponzoruje profesionální cyklistické týmy a akce. Značka má věrné příznivce po celém světě a její produkty jsou oblíbené jak mezi závodními cyklisty, tak mezi cyklistickými nadšenci, kteří oceňují kvalitu a design.