Historie značky Campagnolo

Historie značky Campagnolo

Historie značky Campagnolo

Campagnolo je italská společnost, která se specializuje na výrobu špičkových komponentů a příslušenství pro jízdní kola. Založil ji Tullio Campagnolo v roce 1933 ve městě Vicenza v Itálii.

Tullio Campagnolo, byl sám vášnivý cyklista, založil společnost z frustrace ze stávajícího designu komponent pro jízdní kola té doby. V roce 1927, během závodu v italských Dolomitech, se Campagnolo snažil odstranit zadní kolo svého kola kvůli zamrzlým křídlovým ořechům. Tento incident ho inspiroval k vývoji rychloupínacího mechanismu pro kola jízdních kol, který si nechal patentovat v roce 1930. Tento vynález způsobil revoluci v cyklistickém průmyslu a stal se základem úspěchu Campagnolo.

V roce 1933 Campagnolo založil svou společnost a komerčně představil mechanismus rychlého uvolnění. V průběhu let Campagnolo rozšířilo svůj sortiment o různé komponenty, jako jsou přehazovačky, brzdy, kliky a řazení, všechny známé svou přesností a kvalitou.

Komponenty Campagnolo si rychle získaly pověst vynikající kvality a staly se oblíbenými mezi profesionálními cyklisty. Produkty společnosti byly známé pro svůj inovativní design, funkčnost a odolnost. Campagnolo dodávalo vybavení mnoha profesionálním cyklistickým týmům a sponzorovalo mnoho úspěšných jezdců v průběhu let.

Kromě komponentů na kola se Campagnolo pustilo také do výroby vysoce kvalitních kol, oblečení a doplňků pro cyklisty. Oddanost společnosti řemeslné zručnosti a pozornost k detailu přispěly k jejímu trvalému úspěchu.

Dnes Campagnolo zůstává prominentní značkou v cyklistickém průmyslu, synonymem pro vysoce výkonné a špičkové komponenty. Jejich produkty jsou vyhledávány profesionálními jezdci, cyklistickými nadšenci a sběrateli po celém světě. Společnost pokračuje v inovacích a zavádění nových technologií, přičemž zůstává věrná svému dědictví přesného strojírenství a italského řemesla.