Colnago Master Olympic

Colnago Master Olympic

Colnago Master Olympic

Colnago Master Olympic

Modelová řada Colnago Master je bezesporu evergreenem cyklistické historie. Poprvé bylo vydáno v roce 1983. Do roku 1998 bylo představeno pět různých verzí Colnago Master (Master, Master Più, Master Olympic, Master Light a Master X-Light).

Díky těmto skvělým rámům dosáhla italská značka Colnago vrcholu designu ocelových rámů, ale na druhou stranu, Master také představoval pomyslný konec ocelové éry v cyklistickém průmyslu. Colnago Master je dosud možné objednat na zakázku. Výroba ocelových rámů dle dostupných informací stále probíhá ručně na území Itálie.

Master Olympic, představený v roce 1991, sdílí se svými předchůdci slavné profilované trubky (Gilco 4s), které původně navrhl Gilberto Colombo, aby byl rám tužší a reaktivnější. Olympic se vyznačoval mírně předimenzovanými trubkami a velmi poutavým schématem lakování, stejně jako tento konkrétní kus, který je v grafickém provedení Art Decor. Ten se vyznačuje typickou siluetou závodního jezdce. Provedení laku Art Decor je ve sběratelské komunitě velice vyhledávaným napříč všemi různými modely rámů.

Můžete zakoupit zde: Colnago Master Olympic Art Decor