Colnago Carbitubo

Colnago Carbitubo

Colnago Carbitubo

Colnago Carbitubo

Colnago Carbitubo je model jízdního kola vyráběný italským výrobcem Colnago, který je známý svými vysoce kvalitními silničními koly. Model Carbitubo byl představen na konci 80. let a získal pozornost pro svou unikátní konstrukci rámu.

Klíčovým rysem Colnago Carbitubo je konstrukce hybridního rámu z uhlíkových vláken a oceli. Rám obsahuje kombinaci trubek z uhlíkových vláken s ocelovými mufnami, což byl v té době inovativní přístup. Cílem tohoto designu bylo spojit výhody obou materiálů a nabídnout rovnováhu mezi nízkou hmotností a tuhostí.

Trubky z uhlíkových vláken Carbitubo se obvykle používaly pro hlavní trojúhelník rámu, včetně horní trubky, spodní trubky a sedlové trubky. Tyto uhlíkové trubky byly spojeny nebo spojeny s ocelovými výstupky, což poskytovalo dodatečnou pevnost a stabilitu.

Koncepcí Carbitubo bylo vytvořit rám jízdního kola, který poskytuje hladkou kvalitu jízdy při zachování tuhosti a odolnosti. Colnago si klade za cíl absorbovat silniční vibrace a zvyšovat pohodlí bez ztráty výkonu.

Typickou konstrukcí pro rám Carbituba je zdvojení spodní rámové trubky. Tento prvek byl přenesen jak do čistě hliníkově verze rámu využívané na cyklokros, tak do čistě titanového rámu nazývaného Bititan, kde jsou oproti carbonové a hliníkové verzi trubky svařovány. Všechny tři tyto modely s dvojitou spodní rámovou trubkou jsou vysoce vyhledávány sběrateli a na první pohled zaujmou každého cyklistického nadšence.

 

Zakoupit zde: Colnago Carbitubo