Cinelli Supercorsa

Cinelli Supercorsa

Cinelli Supercorsa

Cinelli Supercorsa

Cinelli Supercorsa je silniční závodní kolo italské společnosti Cinelli. Navrhl jej v roce 1974 Antonio Colombo a byl to výsledek desetiletí dlouhého partnerství Cinelli s legendárním stavitelem rámů Ugo De Rosou.

Rám je vyroben z trubek Columbus SL, což je vysoce kvalitní slitina, která byla lehčí a pevnější než běžné ocelové trubky. Vyznačoval se celochromovaným povrchem, chromovanými výstupky a patkami Columbus.

Původně byl rám navržen tak, aby soutěžil na profesionálních silničních závodech a stal se tak klasickým italským silničním závodním rámem. Geometrie byla podobná jako u jeho předchůdce Pista, ale Supercorsa se vyznačovala o něco delšími řetězovými vzpěrami a mírně nižším středovým složením, což umožnilo lepší ovladatelnost a pohodlnější jízdu. Supercorsa se stala jedním z nejoblíbenějších rámů v silničních závodech a nadále je oblíbená mezi moderními silničními cyklisty. Dodnes se dají pořídit rámy Cinelli Supercorsa na objednávku.

Tato konkrétní Cinelli Supercorsa byla vyrobena v roce 1990 pro modelový rok 1991. Je osazena komponenty legendární značky Campagnolo a zrovna jejich nejvyšší možnou nabízenou sadou Campagnolo C Record. Cena tohoto kola se v letech 1990-1991vyšplhala na 5900 německých marek.

Můžete zakoupit zde: Cinelli Supercorsa