Campagnolo Super Record

Campagnolo Super Record

Campagnolo Super Record

Campagnolo Super Record

Sada Campagnolo Super Record od představení v polovině 70. let prošla několika aktualizacemi. Souhrn informací o sadě Campagnolo Super Record až do roku 1990:

Sada Super Record byla poprvé představena na konci 70. let minulého století jako špička nabídky značky Campagnolo. Byla navržena pro profesionální cyklisty, kteří hledají nejlepší možný výkon a spolehlivost.

Komponenty: Super Record obsahuje řadu komponentů, jako jsou přehazovačky (přední a zadní), řazení, brzdy, kliky, středové složení, náboje a hlavové složení. Tyto komponenty byly pečlivě vyrobeny s použitím lehkých materiálů a pokročilých výrobních technik.

Materiál a konstrukce: Komponenty Super Record byly vyrobeny převážně z hliníkové slitiny a vyznačovaly se složitým obráběním a konečnou úpravou. Použití lehkých materiálů s cílem snížit celkovou hmotnost jízdního kola bez ztráty pevnosti nebo odolnosti.

Inovace a funkce: Sada Super Record obsahovala různé inovativní funkce. Představila například první systém indexovaného řazení, umožňující přesné a konzistentní řazení převodových stupňů, což je považováno za významný pokrok v technologii jízdních kol. Mezi další vlastnosti patřila vylepšená ergonomie, aerodynamický design a lepší brzdný výkon.

Prestiž a výkon: Sada Campagnolo Super Record byla vysoce ceněna pro svůj výjimečný výkon, spolehlivost a prestiž. V 80. letech to byla preferovaná volba mnoha profesionálních cyklistů a týmů. Sada byla často k vidění na kolech účastnících se prestižních silničních závodů, včetně Tour de France.

Evoluce: Skupinová sada Super Record prošla v průběhu let několika aktualizacemi a vylepšeními, aby se zlepšila její funkčnost a výkon. Tyto aktualizace často zaváděly nové technologie a materiály, aby zůstaly v popředí inovací cyklistických komponentů.

Sadu můžete zakoupit zde: Sada Campagnolo Super Record