Bianchi Softride

Bianchi Softride

Bianchi Softride

Bianchi Softride

Vzniklo v době technologických pokusů a vývojů jízdních stylů a aerodynamiky. Kolo je určené pro triatlon a vzniklo kolaborací dvou firem. Italské klasické značky Bianchi a americké společnosti Softride.

Toto konkrétní kolo je považováno za zakázkovou výrobu, tudíž se může jednat o jediný exponát svého druhu na světe. Není to tím, že by Binachi a Softride ve vzájemné spolupráci vyrobili pouze jediný exemplář tohoto kola, ale je to zatím jediné dohledatelné kolo, které vzniklo v provedení velikosti předního i zadního kola 650C (menši rozměr než u klasických silničních kol, kde je 700C rozměr, neboli 28“). Standartní Bianchi Softride vyrobené v roce 1993 mělo přední i zadní kolo ve standartním rozměru, nebo v případě určení na časovkářské závody byl rozměr 700C na zadním kole a 650C na předním kole.

Samotný rám s konstrukcí Softride se vyznačuje svojí pružností a pohodlností. Je jedinečný díky zlepšené absorpci vibrací a nárazů od vozovky a zároveň nabízí účinný přenos síly pro rychlý a citlivý výkon. Rám je také navržen tak, aby udržoval jezdce ve vzpřímenější a pohodlnější poloze než tradiční silniční rámy.

Zřejmě Vy, jako skoro každý člověk, který se s tímto kolem setká poprvé, tak mu proběhne myšlenka, že se jedná o opravdu „zvláštní až škaredé“ jízdní kolo, což mu ale nijak neubírá na jeho unikátnosti, vzácnosti a zajímavosti v cyklistickém světě.

Můžete zakoupit zde: Bianchi Softride